středa 28 říjen 2020

V současné době řeším reklamaci křídla u Seagull Z-50. Křídlo se jevilo podezřele měkké. Křídlo jsem nafotil a poslal fotky výrobci. Ten na fotkách neviděl nic závadného, takže jsem se rozhodl, že křídlo rozeberu. Po sundání potahu jsem objevil rozlámaná některá žebra. Zajímavé je, že některé praskliny byly lepené před potažením, některé byly čerstvé. Opravím si to asi sám, ale přesto jsem to zkusil reklamovat. Třeba dostanu nějakou slevu na příští letadlo :)

Aktualizace 23.8.2016:

Stále řeším reklamaci. Výrobce odpovídá na druhý den, vyměněno několik mailů, vyžádány fotky,  nabídnuta sleva na další letadlo, doporučeno kontaktovat prodejce. Prodejce (modelmotor.pl) vyšetřuje, jako bych někoho zavraždil, posílá fotky distributorovi, vyžádal si moji korespondenci s výrobcem, reaguje vždy až po několika dnech... Komedie :D

Aktualizace 2.9.2016:

Komedie pokračuje... Po měsíci dopisování s výrobcem Seagull Models, s prodejcem Modelmotor.pl, a s distributorem Riku.pl (kdy jeden hází starost na druhého, nikdo za nic nemůže, křídlo jsem si rozbil sám...) mi distributor píše, že mi nabídne slevu na další letadlo. Mám si vybrat nějaký model a pak se uvidí. Prostě reklamace neuznána a sleva sice bude, ale neví se jaká. Vybral jsem si tedy elektrokluzák Seagull 2000 a distributor nabídl cenu, která odpovídá 20% slevě. Tak tedy děkuji, nechci. Beztak bude zase nějaké závada, kterou mi nikdo neuzná.

Aktualizace 13.9.2016:

Komedie pokračuje II. Po mém odmítnutí směšné slevy na nejlevnější model od seagullu si výrobce vyžádal opět další fotky. Tentokrát už reklamaci uznal s tím, že ne všechny vady pochází z výroby. Nicméně slíbil zaslání celé nové sady křídel distributorovi do Polska. Domluveno, že distributor mi pošle křídla ze stavebnice, které má na skladě, aby vše bylo rychleji. Po pár dnech, kdy se nic neděje, mi slavný riku.pl odpovídá na můj dotaz, že křídlo nepošle, protože letadlo není na skladě. Samozřejmě, že na skladě je (nabízí ho ve svém eshopu, kde je označeno jako "skladem"), ale ne pro mne. Už se tomu všemu jen směju... Ať to dopadne jak chce, od vás, bratři poláci, už nikdy nic nekoupím.

Aktualizace 14.9.2016:

Dnes mail od RIKU MODELSPORT, že tu nemám urážet jejich firmu. protože poškození pochází od výrobce. Až křídlo přijde, dají mi vědět. No, aspoň že tak. Takže RIKU MODELSPORT může vklidu lhát, může vklidu zamítat reklamace i když výrobce ji uzná, hlavně firmu nesmí nikdo urazit :D :D

Aktualizace 11.11.2016:

Dnes došel balík od RIKU MODELSPORT, kompletní sada křídla, levé i pravé. Reklamace konečně vyřešena po téměř 4-měsíčním dopisování a dohadování.